Başarılı Cosplayer Su Balcı Röportajı

Başarılı Cosplayer Su Balcı

Herkesin merakla takip ettiği başarılı cosplay Nenyal (Su Balcı) ile merak edilen sorular üzerine röportaj yaptık.

Röportajımıza başlamadan önce biraz kendisinden bahsedelim.1993 ANKARA doğumlu ve orada yaşamakta eğitim hayatınada aynı şekilde ANKARA’da Psikoloji bölümü 4. sınıf ODTÜ de okuyor. 2012 yılından beri profesyonel şekilde cosplay’lik yapıyor zaten kendisini Legend of legends costüm yarışmaları ve tanıtım videolarındanda tanıyorsunuzdur.Sanalda ‘’Nenyal’’ olarak oyunda ise ‘’Cosplayer’’ zaten denk geliyorsunuzdurda .Şimdik röpoatajımıza başlayalım isterseniz ne dersiniz ?

*Oyunlartanitim : Cosplayliği hangi tarihten beri yapıyorsunuz nasıl başladınız?

*Su BALCI : Cosplayliği 2012 yılından beri yapıyorum. Bir arkadaşımın senden çok iyi cosplayer olur diyerek beni ikna etti, çekine çekine ilk cosplayliğimi ( Red Card Katarina ) yaptım, sonrasında bi anda çok sevdiğimi farkedip devam ettim.

*Oyunlartanitim : Şimdiye kadar kaç tane kostüm tanıtımı yaptınız? Kostümleriniz hangileriydi ?

*Su BALCI : Şu anda hatırlayabildiğim 16 cosplay yaptım (Red Card Katarina, Candy Cane Miss Fortune, Secret Agent Miss Fortune, Heartseeker Ashe, Klasik Ashe, Slay Belle Katarina, Talon, Jarvan IV, Black Widow, Assassin’s Creed Female, Battle Bunny Riven, Nurse Akali, Frenchmaid Nidalee, Headmistress Fiora, Muse Sona, Poison Ivy. )Hatırlayabildiklerim bunlar

*Oyunlartanitim : Bu çalışmalara nasıl başladınız sizi çeken nelerdir ? Bu çalışmalarınızda kostümlerinize yardımcı eden kişiler varmı varsa kimlerdir?

*Su BALCI : Çalışmalara ilgimi asıl çeken oyun oynamayı küçüklükten beri çok sevmem ve karakterlere hep hayran olmam aslında. O karakterlerden birini bile olsun taklit edebilmek, bir iki saatliğine o karakter olabilmek çok güzel bişey. Ayrıca çok eğlenceli bir hobi. Farklı bir sürü malzeme öğreniyorsunuz, boyama yapıyorsunuz, dikiş öğreniyorsunuz, role play yapıyorsunuz, poz vermeyi öğreniyorsunuz, insanların içine karışıp bir sürü arkadaş edinebiliyorsunuz. Benim en yakın arkadaşım hayatıma cosplay sayesinde girdi. Kostümlerime yardım eden biri olmuyor, kendim yapıyorum hepsini dikimleri ve craftları dahil 😛 Öyle daha zevkli olduğunu düşünüyorum. İlk başlarda çok zor dikişleri annemin yardımıyla yapıyordum, o öğretti bana.

*Oyunlartanitim : Bütün fuar çalışmalarında bulunuyormusunuz? Fuarlara tek başınızamı katılıyorsunuz size eşlik eden arkadaşlarınız varmı ?

*Su BALCI : Genelde Riot Games etkinliklerine gidiyorum, hatta bugüne kadar hepsine gittim. Onları asla kaçırmıyorum. Onun dışında Ankara’da ve İstanbul’da olan büyük etkinliklere elimden geldiğince gitmeye çalışıyorum, İzmir’dekilerden de sadece birinde bulunabildim. Fuarlara genelde arkadaşlarımla gidiyorum, en çok da Seda’yla.

*Oyunlartanitim : Aileniz sizin cosplayliğiniz ve modelliğiniz için düşünceleri neler destek olan varmı ailenizde bu konularda

*Su BALCI : Evet ailem genelde çok olumlu yaklaşıyor cosplayle uğraşmama. Özellikle annem başından beri bana çok yardımcı oldu, hala ona göstermeden kostümü başkalarının önünde giymem

*Oyunlartanitim : Evinizde en huzurlu rahat hissettiğiniz kısım veya bölüm neresi; En sevidğiniz eşyanız nedir?

*Su BALCI : Evde en rahat hissettiğim yer odam, eşya olarak kesinlikle yatağım 😀 çünkü uyumayı çok seviyorum. Ama genel olarak en sevdiğim şey kedim galiba şu evdeki.

*Oyunlartanitim : Vucudunuzda veya yüzünüzde en fazla nerenizi beğeniyorsunuz neden? Hangi bir dövmeniz varmı ?

*Su BALCI : Belimi beğeniyorum galiba. O da diğer bölümler arasında en iyisi olduğundan 😀 Dövmem var, yan durmuş melek dövmesi var omzumda, 15 yaşımdayken yaptırmıştım artık pek bir şeye benzemiyor.

*Oyunlartanitim : Tatillerinizde genelde ne tarz yerleri tercih ediyorsunuz ve hangi bölgelere gidiyorsunuz?

*Su BALCI : Güneş alerjim olduğu için çok fazla gezip denize falan giremiyorum, ama genelde Kuşadası’na gidiyorum. Ya da annemin yanına İzmir’e gidiyorum.

*Oyunlartanitim : En büyük hobi ve fobileriniz

*Su BALCI : En büyük hobim cosplay yapmak kesinlikle. Annemi kaybetme korkusu bende patolojik fobi halinde.

*Oyunlartanitim : Sizi en çok ürküten hayvan hangisi neden dolayı  J

*Su BALCI : Çok hızlı olan tüm böcek türleri. Hangi anda nereye kaçıyo göremiyorum, kontrol edilemeyen bir hayvan. Hele ki çok sayıdalarsa gerçekten kaçıyorum oradan 😀

*Oyunlartanitim : İleriye dönük plan projeleriniz varmı nelerdir bunlar ? Yeni kostüm fikirleriniz yapmayı düşündükleriniz nelerdir ?

*Su BALCI : Angewomon yapmayı düşünüyorum en yakın etkinliğe, ve League of Legends’tan da Officer Caitlyn yapacağım büyük ihtimal.

*Oyunlartanitim : Sitemize göz atmanızı ve fikir önerilerinizi kabataslak değerlendirebilirmisiniz ? Öneri ve tavsiyeleriniz siz cosplayler için ne tür çalışmalarda bulunmamızı istersiniz ?

*Su BALCI : Sitenizi beğeniyorum, hem dizayn olarak herşey rahat bulunuyor, hem de haberler güncel ve dikkat çekici. Bu şekilde röportajlar bence çok zevkli, belki video röportajları da yapabilirsiniz kişilerden göndermelerini isteyip

*Oyunlartanitim : Cosplay sanatçılarımız için türkiyede ne tür çalışmalar yapılmalı nasıl geliştirilmeli sizce ?

*Su BALCI : Son senelerde cosplayin çok geliştiğini düşünüyorum, daha fazla insan yapıyor ve kalite de gitgide yükseliyor. Şuan en büyük sorun worblanın ülkede olmaması, getirtmesinin de çok pahalı olması. Belki sadece cosplay malzemeleri için dükkanlar açılabilir.

*Oyunlartanitim : Cosplay haricinde modellik konusunda fikirleriniz değiştimi  ileriye dönük artık bu tür projelerde bulunmayı düşünüyormusunuz ? Ciddi bir kurumsal firma olursa

*Su BALCI : Gerçekten iyi bir firma olursa fotomodellik yapmayı çok isterim. İşini ciddiye alan, bir şeyler başarmak isteyen her iyi firma olabilir.

Kendisine röportajımıza katıldığı için teşekkür ediyoruz.

Su Balcıya ait Facebook Hayran sayfası için Tıklayın

Başarılı Cosplay Su Balcı
Başarılı Cosplayer Su Balcı

Bunlar da Dikkatini Çekebilir... Yazarın Diğer Yazıları

Bir Cevap Yazın